ČASTO KLADENÉ
OTÁZKY

Nenašli jste tu odpověď na vaši otázku? Kontaktujte naši zákaznickou linku 778 113 773. Nebo nám můžete napsat na info@moovido.cz nebo přes kontaktní formulář zde. Vaše otázky vám rádi zodpovíme!

 • Prodej s Moovidem je pro každého, kdo chce prodej své nemovitosti vzít do rukou sám, bez pomoci klasické realitky – a ušetřit tak desítky či stovky tisíc korun! S Moovidem přitom neinzerujete jen na jednom nebo dvou vybraných realitních portálech, ale všude tam, kde inzerují realitky, tam, kde hledá nemovitosti 98 % zájemců o nové bydlení! A s Moovidem navíc máte vedení a podporu po celou dobu prodej, když si sami s něčím neumíte poradit.

 • Moovido je služba pro tzv. samoprodejce, vy jako majitel nemovitosti jste ten, kdo ji prodává. Naši experti vám při tom ale kdykoliv pomohou! Je jen na vás, který balíček služeb si zakoupíte, kdy a kde budete mít podporu expertů, a co zvládnete – třeba za pomoci rodiny a přátel – sami. A to, že se vlastně stáváte makléřem, je důvod, proč můžeme naše služby nabídnout za tak výhodné ceny.

 • Moovido nezprostředkovává prodej nemovitosti a nebere si provizi z prodeje. Účtujeme si pouze za služby, které si prodávající zvolí. Proto Moovido není realitní kancelář – jsme inovativní poskytovatel revoluční online služby pro prodej nemovitostí. Propojujeme majitele, který nemovitost prodává, se zájemci o ni.

 • Moovido není další realitní server, těch už je na webu dost. Moovido dává prodávajícím možnost inzerovat nemovitosti na těch nejvýznamnějších realitních serverech, přesně tak jako klasické realitní kanceláře – a k tomu nabízíme naše asistenční služby, které během prodeje budete potřebovat.

 • Tým Moovido je složen z expertů s mnohaletou praxí v realitách, kteří provedou majitele nemovitosti celým procesem prodeje. Každý prodávající rozhodne o tom, co zvládne sám a jakou službou případně naše experty pověří. Ti mu pak asistují při prodeji, nejsou ale těmi, kdo by nemovitost prodávali.

 • Moovido je služba pro samoprodejce – a tím myslíme přímo majitele nemovitosti. Pokud chcete s Moovidem někomu – třeba v rámci rodiny nebo v okruhu vašich přátel – pomoct s prodejem nemovitosti a vy přitom nejste jejím vlastníkem, je to samozřejmě možné. Budeme od vás však potřebovat plnou moc, kterou prokážete vaše zmocnění k prodeji. Služby Moovida ale nemohou využívat realitní makléři, to zapovídají naše Všeobecné obchodní podmínky.

 • Developeři mohou napřímo – tedy ne prostřednictvím realitních kanceláří nebo jiných zprostředkovatelů prodeje – nabízet prodej svých projektů prostřednictvím Moovida. Ozvěte se nám na info@moovido.cz pro další informace

 • Moovido připravuje nový, unikátní model pro pronájmy. Chtěli bychom ho spustit na začátku příštího roku – dáme to včas vědět!

 • Prodej nemovitosti sice není úplně jednoduchá věc, ale jsme přesvědčeni, že s podporou expertů Moovida po boku to zvládne většina našich klientů. Vyberte si takový balíček služeb, aby maximálně pokryl vaše potřeby na podporu při prodeji. A pokud nějaká služba není v daném balíčku zahrnutá, je možné ji přikoupit – hned při zakoupení balíčku, nebo třeba až v okamžiku, když zjistíte, že to bez pomoci Moovida nedáte

 • S balíčkem OPTI můžete prodávat nemovitost kdekoliv na území celé České republiky. Balíčky MAXI a FINISH v tuto chvíli nabízíme pro hlavní město Prahu a okresy Praha-východ a Praha-západ. Naší snahou je ale nabídnout tyto balíčky co nejdříve i na dalších místech

 • Experti Moovida mají dlouholeté zkušenosti s prodejem realit a vyřešili už mnoho komplikovaných případů. Ve spolupráci s prověřenými právníky specializujícími se na nemovitosti jsme proto schopni vyřešit i složité případy. Naše právní služby nabízíme jako součást balíčků MAXI a FINISH, k ostatním balíčkům je lze kdykoliv přiobjednat

 • Jasně, i to je možné. S Moovidem můžete prodat nemovitost vlastněnou družstvem, v osobním i v podílovém vlastnictví. Doporučujeme si pro komplikovanější případy objednat i právní služby Moovida – ty jsou součástí našich balíčků MAXI nebo FINISH, nebo je možné si je k ostatním balíčkům kdykoliv přiobjednat.

 • O Moovidu mluvíme jako o online službě pro prodej nemovitostí. Prodej připravujete ve webové aplikaci Moovido Manager®, přes internet také komunikujete s experty Moovida – a samozřejmě i inzerujete na realitních portálech na internetu. Následně ale prodej samozřejmě probíhá „offline“ – vy vedete prohlídky a jednáte se zájemci, a prodejní smlouvu s kupujícím nakonec také podepisujete osobně

 • Moovido Manager® je webová aplikace, přes kterou nakupujete balíčky služeb, spravujete inzerci, nastavujete jednotlivé služby a nahráváte fotky a dokumenty, které potřebujete k prodeji. V integrovaném kalendáři, který s námi sdílíte, zadáváte vaše volné termíny a naši experti vám pak plánují termíny prohlídek. Aplikace je přístupná kdykoliv, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení s připojením k internetu (mobil, tablet, počítač).

 • Moovido Manager® je uživatelsky natolik jednoduchý, že to zvládne každý, a zadat nemovitost a nahrát potřebné fotky a dokumenty je otázkou chvilky. Naši experti vám rádi pomohou v průběhu prodeje s vybranými úkony, správu nemovitosti ale necháváme na našich uživatelích.

 • Focení nemovitostí je stejně jako jiné fotografické „disciplíny“ ne úplně jednoduché a má svá specifika. Není to jen o vybavení, v dnešní době se dá pořídit kvalitní fotka i pomocí mobilního telefonu. Je to o zkušenostech, jak nemovitost ukázat tak, aby působila prostorně, světle, aby na první pohled zaujala. A je to i o detailech, které amatér snadno přehlédne – třeba neuklizené hračky nebo pokapaná pracovní deska v kuchyni. Pokud si nejste jisti a nechcete experimentovat s nejistým výsledkem, doporučujeme využít našich služeb profesionálního Moovido fotografa.

 • V naší Moovido poradně si můžete udělat přehled o tom, jaké dokumenty jsou k prodeji potřeba. Část z nich již pravděpodobně i máte doma – třeba tzv. nabývací titul nebo projektovou dokumentaci k rekonstrukci, ostatní si můžete buď sami opatřit (na katastru nemovitostí, na stavebním úřadě, u vašeho SVJ apod.), nebo si můžete ulehčit práci a využít služeb Moovida. Všechny potřebně dokumenty pak spravujete v Moovido Manageru®, abyste je měli pohromadě a vždy po ruce.

 • Průkaz energetické náročnosti budov – někdy také nazývaný „energetický štítek“ – potřebujete, pokud prodáváte dům nebo byt. V případě prodeje bytu si vyžádejte štítek pro celou budovu po správci nebo společenství vlastníků. V případě rodinného domu je ale povinnost obstarat PENB na vás. Nemáte-li ho, doporučujeme naši službu pro jeho obstarání externím dodavatelem Moovida.

 • Inzerát zveřejníme tam, kde dnes hledá 98 % zájemců o nové bydlení – na realitních portálech Sreality, Reality iDnes, RealityMix, ČeskéReality.cz a na reality.cz a dalších. Měsíčně na tyto servery dorazí více jak 4 milióny návštěvníků!

 • Inzerát musí projít interní kontrolou Moovida, aby technicky i obsahově splňoval všechny požadavky realitních portálů. Poté, co v Moovido Manageru v nastavení inzerce stisknete tlačítko START, během maximálně 24 hodin inzerát vyexportujeme na realitní servery. Ty pak inzerci zveřejňují v řádu minut, některé z nich výjimečně v řádu několika málo hodin.

 • Prémiové umístění inzerce přesune inzerát na první pozici ve výpisu inzerátů na realitních serverech, které toto umožňují – tzn. Sreality, Reality iDnes. Inzerát na této pozici vydrží tak dlouho, dokud někdo jiný nevyužije prémiového umístění inzerce nebo nevloží nový inzerát. Prémiové umístění inzerce je součástí vybraných balíčků, nebo je možné si ho k balíčku bez této služby hned při objednávce přikoupit. V průběhu inzerce si pak službu můžete kdykoliv – i opakovaně – dokoupit v požadovaném rozsahu.

 • Pokud se jedná o drobnou chybu nebo překlep v popisu nemovitosti, není většinou třeba inzerci přerušovat. Proveďte úpravy a následně v nastavení inzerce stisknete tlačítko START. Inzerát se pak po kontrole ze strany Moovida vyexportuje v řádu hodin. V případě zásadních chyb, kdy vám třeba kvůli chybějící nule v prodejní ceně nepřerušeně zvoní telefon, můžete použit nouzové tlačítko v nastavení služby, kdy dojde téměř okamžitě ke stažení inzerátu z realitních portálů. Následně je pak třeba po úpravě inzerát v nastavení služeb opětovně zveřejnit.

 • Ano, je na majiteli nemovitosti, zda chce cenu uvést. Rozhodnutí, zda tím neodradí potenciální zájemce, je jen na něm.

 • V inzerci uvádíme pouze kontakt na naši zákaznickou linku. Nebudou vám tak volat dotěrní makléři, aby vám nabízeli jejich služby.

 • Jsme na českém trhu jediní, kdo pro vás volající podle strukturovaného dotazníku hned během telefonátu prověří. Se skutečně seriózními zájemci pak domluvíme termín prohlídky, který vám rovnou uložíme do sdíleného kalendáře. V něm my vidíme vaše vámi zadané volné termíny, kdy se vám prohlídky hodí.

 • Váš první kontakt se zájemci bude na prohlídce vaší nemovitosti. Kontakt na ně vám s dostatečným předstihem zašleme společně s připomínkou termínu prohlídky. Můžete ho tak napřímo kontaktovat, kdyby se nečekaně vyskytl třeba nějaký termínový problém

 • Od seriózních zájemců očekáváme, že na prohlídku skutečně dorazí. A když by náhodou neměli možnost přijít, tak nám zpravidla dají s předstihem vědět, my vás obratem budeme informovat.

 • Pro náš tým průběžně hledáme posily – Moovido experty pro přímý kontakt s našimi klienty, stejně jako dodavatele našich služeb. Ozvěte se nám na info@moovido.cz, třeba budeme realitní trh měnit společně